O autorze
Inżynier, przedsiębiorca, podróżnik.

Prezes Zarządu Fundacji Królów (The Kings Foundation). Współzałożyciel konferencji TEDxWarsaw. Felietonista magazynu Forbes. APM w Google, Inc. Wybrany przez Światowe Forum Ekonomiczne jako Global Shaper.

Kończyłem kursy na Imperial College London, paryskiej EFREI i Politechnice Warszawskiej. Absolwent XIV LO im. Stanisława Staszica i 42 Gimnazjum na Twardej w Warszawie.

Publikuję artykuły o najlepszych uniwersytetach na świecie, opisujące studiowanie i życie z punktu widzenia osób, które się na nich uczą.

Napisz email do autora lub obserwuj go na twitterze i facebooku.

Fundacja Królów w 2013r - podsumowanie

TheKingsFoundation.org
Niespełna 10 miesięcy od powstania, Fundacja Królów kończy 2013 rok w miejscu, gdzie spodziewaliśmy się być za 2 lata. Dziękujemy!

Trudno wymarzyć sobie lepszy początek istnienia organizacji od tego, który od marca 2013 roku doświadczyła Fundacja Królów (TheKingsFournation.org), pierwsza organizacja w Polsce, która darmowo wspiera utalentowaną młodzież w dostawaniu się do szeregu czołowych uczelni w USA, Europie i Azji. Kilka miesięcy działalności, wsparcie od niezliczonej liczby przyjaciół takich jak NaTemat, AIESEC, BAS, Fundacja EFC, TEDxWarsaw czy cała rzesza polskich organizacji studenckich przy uniwersytetach jak choćby Yale, Cambridge czy Edynburg, zaprowadziły nas do dwóch najistotniejszych dla nas liczb: 150 Ambasadorów Fundacji na całym świecie i ponad 80 młodych ludzi, którym obecnie pomagamy.

W samym ostatnim tygodniu Fundacja dostała 7 zgłoszeń od fantastycznych młodych ludzi z całej Polski, którzy marzą o studiach na m.in. MIT, Columbia University, Imperial College i Oxfordzie. Każde takie zgłoszenie jest dla nas inspiracją, za każde jesteśmy szczerze wdzięczni i obiecujemy, wspólnie z naszymi Ambasadorami, pomóc najlepiej jak tylko umiemy.

Fundacja Królów rozpoczęła działalność od wystąpienia jej współzałożycielki i wiceprezes, Zuzanny Lewandowskiej na konferencji TEDxWarsaw w marcu. Ta kolejna już edycja konferencji, przyciągneła ponad 40 tysięcy widzów przed monitorami komputerów, wśród nich liczną grupę ambitnych studentów i licealistów, z których częścią mieliśmy szczęście pracować przez kolejne miesiące.


Po 30 dniach od inauguracji, Fundacja podwoiła początkową liczbę Ambasadorów - studentów i absolwentów najlepszych uczelni na świecie - żeby wczesnym latem przekroczyć kolejną magiczną liczbę - 100. Nasi Ambasadorzy zaczeli dostawać coraz większą liczbę zgłoszeń od młodzieży ze szkół i polskich uczelni. Strategiczne partnerstwa z British Alumni Society, AIESEC i Edukacyjną Fundacją im. Prof. Romana Czerneckiego EFC, pozwalają nam docierać do jeszcze szerszego spektrum ambitnej młodzieży.

Przez kolejnych kilka miesięcy, mieliśmy okazję opowiadać o najlepszej edukacji na szeregu konferencji, m.in. TEDxYouth@Warsaw, WARroom CEMS czy szczycie edukacyjnym Education, Employability, Empowerment w Lancaster w towarzystwie Profesor Magdaleny Środy, Profesor Małgorzaty Fuszary, Profesora Zbigniewa Pełczyńskiego i Dr Mikołaja Kunickiego, dyrektora studiów o współczesnej Polsce na Oxfordzie. Środowisko Światowego Forum Ekonomicznego zaprosiło członków Fundacji Królów do grona Global Shapers, gdzie mamy okazję promować zdolną polską młodzież na jeszcze większą skalę. Na sam koniec roku, Ambasadorzy fundacji zrobili zarówno mnie, jak i młodzieży licealnej w calej Polsce, wspaniały prezent - blisko 20 z nich udało się do swych liceów i pobliskich szkół, żeby opowiedzieć o zagranicznych studiach, uczelniach, o naszej Fundacji i o tym, że Harvard to jest coś w zasięgu ich ręki.

Rok 2014 to rok wyzwań. Mając dynamicznie działającą infrastrukturę, wspaniałą grupę Ambasadorów i niezwykłych wolontariuszy, chcemy skupić się na dwóch celach - dotarciu do jak największej liczby młodych ludzi na terenie całej Polski i zebraniu funduszy na dalszy rozwój, promowanie edukacji i kształcenie przyszłych liderów.

Dziękuję za ten rok i do zobaczenia w 2014r.

Maciej Michalski
Prezes Fundacji Królów
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...